DOM POD WROCŁAWIEM

Wjazd na działkę projektowanego domu jest zlokalizowany w niefortunnym południowo-zachodnim narożniku działki. Budynek został podzielony na dwie bryły z dachem dwuspadowym, które połączone są łącznikiem z  płaskim dachem. Nietypowe ułożenie brył budynku względem siebie wynika z nieregularnego kształtu działki. Ważnym założeniem przy projektowaniu tego domu było zachowanie istniejących drzew na działce. Dzięki takiej bryle i lokalizacji budynku, wycięciu ulega tylko jedno małe drzewo. Pozostałe duże dęby stają się atutem działki.
Bryła w jasnych kolorach skrywa w sobie strefę nocną oraz pomocniczą (2 pokoje, sypialnia z garderobami, garaż, pomieszczenie techniczne, pralnia i wiatrołap), bryła z elewacją ceglana to strefa dzienna (kuchnia, salon z jadalnią oraz gabinet nad kuchnią), a łącznik to łazienki wraz z komunikacją. 

Dzięki podziale budynku na wyraźne strefy również w formie bryły zewnętrznej, udało nam się również podzielić funkcjonalnie teren na części – publiczną, półprywatną i prywatną.
Budynek z założenia jest parterowy, jednakże, aby wykorzystać w całości jego powierzchnię w części dziennej nad kuchnią zlokalizowano gabinet, który dzięki zamknięciu go szklanymi ścianami od strony salonu pozwala na spokojną pracę, a jednocześnie pracując, nie będziemy odizolowani od życia codziennego. W drugiej części budynku na nieużytkowym poddaszu zaprojektowano pomieszczenie, gdzie zlokalizowano wszystkie techniczne elementy budynku, dzięki czemu na parterze mamy dużo więcej miejsca.

DANE

Lokalizacja: Ozorowice
Powierzchnia: 222m2 (w tym garaż 39,45m2)
Architekci: Agata Tkocz, Adam Tkocz
Konstrukcja: Aneta Szatkowska
Inwestor: prywatny
Status: projekt budowlany
Projekt: 2018
Realizacja: w budowie