DOM W JAWORZNIE

Zaprojektowany został piętrowy dom idealny dla modelu rodziny 2+2 lub większej. Znajdziemy w nim część dzienną składającą się z salonu, jadalni oraz przestronnej kuchni w otwartej formie. Strefa ta jest dobrze doświetlona od południa dużymi przeszkleniami, ale jednocześnie dzięki zastosowaniu podcienia przy kuchni oraz zadaszenia tarasu ograniczamy przegrzewanie pomieszczeń latem, a zimą słońce nadal będzie mogło wpływać do środka.
Strefa prywatna zlokalizowana na piętrze budynku składa się z głównej sypialni z własną łazienką oraz garderobą. Z sypialni mamy dostęp również na taras zlokalizowany na stropodachu nad wejściem do budynku. Do dyspozycji dzieci na ten moment mamy 2 symetryczne pokoje zlokalizowane na piętrze od strony południowej. W razie potrzeby na pokój dziecięcy można zaadaptować również znajdującą się na piętrze siłownię oraz znajdujący się na parterze gabinet.
Strefa wejścia do budynku została delikatnie ukryta we wnęce, aby stworzyć klimat prywatności, odcięcia się od drogi.

 Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskano automatycznie zadaszenie wejścia do budynku. Sam wiatrołap jest obszerny i bardzo wygodny, z dużą garderobą.
Oprócz wymienionych pomieszczeń znajdujemy tutaj ogólnodostępną łazienkę na parterze oraz łazienkę dzieci na piętrze. Z korytarza na parterze wchodzimy dodatkowo do dwustanowiskowego garażu, z którego dostaniemy się do pomieszczenia technicznego, w którym będą wszystkie urządzenia techniczne budynku.
Sama bryła budynku została zaprojektowana w nietuzinkowy sposób. Piętro jest mniejsze od parteru, w związku z czym zostały zaproponowane nad garażem oraz strefą wejścia dach płaski oraz taras. Nad piętrem rozpiera się dach wielospadowy, który delikatnie został ukryty za specjalnie zaprojektowanymi wysuniętymi okapami dachu. Uzyskujemy przez to nowoczesny wygląd bryły. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które marzą o domu z płaskim dachem, ale niestety plan miejscowy bądź decyzja o warunkach zabudowy nie pozwalają na realizację takowego.

DANE

Lokalizacja: Jaworzno
Powierzchnia: 239,43m2 (w tym garaż 39,69m2)
Architekci: Agata Tkocz, Adam Tkocz
Konstrukcja: MW Konstrukcje
Inwestor: prywatny
Status: projekt budowlany
Projekt: 2018
Realizacja: w budowie