DOM W RADZYNIU PODLASKIM

Przedstawiamy kompaktowy dom dla pięcioosobowej rodziny, a w razie potrzeby na parterze można gabinet zamienić na pokój dziecka, bądź np dziadków. Część mieszkalna mieści się na trochę ponad 140m2 do czego zaprojektowano dwustanowiskowy garaż.

Wejście do budynku zlokalizowane jest po północnej stronie działki. Z wiatrołapu mamy dostęp do pomieszczenia technicznego oraz garażu. Pozwoli nam to na sprawne przechodzenie z domu do garażu bez wychodzenia z domu. Również ogólnodostępna łazienka na parterze dostępna jest z poziomu parteru – pozwala to na wykąpanie czworonożnego pupila tuż po wejściu do domu bez brudzenia strefy dziennej.
Część dzienna ułożona jest w formie litery L, dzięki czemu mamy wycofaną kuchnię z bezpośredniego widoku z salonu, ale jednocześnie dzięki otwarciu kuchni na strefę dzienną rodzina ma lepszy kontakt ze sobą. W salonie zlokalizowane są również otwarte schody na poddasze.

Na poddaszu znajdziemy 4 kompaktowe sypialnie. Ścianki kolankowe są na optymalną wysokość niecałych 100cm, dzięki czemu mamy możliwość w ciekawy sposób wykorzystania i zaaranżowania praktycznie całej powierzchni pokoi.

Strefę prywatną wyposażono również w łazienkę z wanną, prysznicem oraz dwiema umywalkami. Na przeciw łazienki znajduje się sporych rozmiarów pralnia.

Bryła budynku w założeniu miała być z prostym dwuspadowym i bezokapowym dachem, który został pokryty blachą na rąbek stojący w jasnym odcieniu szarości. Bryła budynku została zaprojektowana na planie prostokąta z dwoma podcieniami:
* północnym – wejściowym; dzięki temu rozwiązaniu tworzy nam się automatyczne zadaszenie nad wejściem i nie ma konieczności zakłócania prostej bryły różnego rodzaju daszkami.
* południowym – od strony salonu oraz jadalni; dzięki niemu unikamy przegrzewania pomieszczeń latem a zimą pozwala dogrzewać pomieszczenia za pomocą słońca.
Dzięki swojej prostocie bryły i konstrukcji dom jest stosunkowo tani w budowie.

DANE

Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Powierzchnia: 182,05m2 (w tym garaż 40,23m2)
Architekci: Agata Tkocz, Adam Tkocz
Inwestor: prywatny
Status: projekt budowlany
Projekt: 2018
Realizacja: w budowie